The Caribbean

Jeden z najpämatnejších zážitkov z tohto výletu budú určite mexické cenotes, teda podzemná, kryštálovo čistá voda v jaskyniach, ktorými sa Mexiko hemží, že až. Každá cenote ma svoje čaro, my sme boli dokopy v troch a naozaj každá bola iná. Snažili sme, a aj sa nám to podarilo, si vyberať miesta, ktoré budú, čo najmenej turistické, aby sme mali autentický zážitok. Prvá bola plytka a odrážala najviac svetla, druhá bola obrovská a hlboká a dalo sa do nej skákať z vysokých mostíkov no a do tretej nas museli spúštať lanom a bola ešte hlbšia a perfektne sa v nej ponáralo, čo som si v poslednej dobe veľmi obľúbil. Ryby tam asi neboli ale bola tam kopa netopierov, ale tie sme mali aj v našom džungloidnom ubytku, spolu s pavúkmi, vážkami, myšami a škorpiónmi, hehe.. veď uvidíte.
v jaskyni som sa naštastie nespálil

31 komentárov:

 1. Super video! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nice One….. For More Details Click this link below 9apps Hope for good

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Such a Great Page To Gather Information Doing Good Work By You Guys and Please Keep Sharing with Us vidmate Looking For More Posts Vidmate Keep sharing

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I love to read this article its great and the author has provide really good information about articles. I also love to watch latest video from Vidmate.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. The author of this article is really great and have provide the depth information, I have bookmark this page as like it.Just have a look of vidmate a video downloader app for this type of article.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. I found your article very informative and share it to my friends also.You are great to showing facts which teaches something to the reader- vidmate.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I found article VidMate is a fast online HD video downloader app for Android. VidMate app allows to download install apps, watch movies, listen songs in high quality, browse hundreds of video sites like Facebook, YouTube, DailyMotion, Vimeo and many other sites.vidmate.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Best informative article i thanks to author for such a good information vidmate

  OdpovedaťOdstrániť
 9. VidMate is a fast online HD video downloader app for Android. VidMate app allows to download install apps, watch movies, listen songs in high quality, browse hundreds of video sites like Facebook, YouTube, DailyMotion, Vimeo and many other sites. VidMate

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Good information by author, great job done. let have a look of video app vidmate

  OdpovedaťOdstrániť
 11. VidMate is a fast online HD video downloader app for Android. VidMate app allows to download install apps, watch movies, listen songs in high quality, browse hundreds of video sites like Facebook, YouTube, DailyMotion, Vimeo and many other sites. VidMateVidmate

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Good information by author, great job done. let have a look of video app vidmate

  OdpovedaťOdstrániť
 13. https://trendebook.com/waptrick-music-waptrick-com-mp3-download/
  Waptrick has millions of mp3 music. You can start downloading for free there is no fee to any download.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. This post is really helpful to know. Thank you very much!Movierulz

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Thanks a million for your heart touching article.I like this so much. I like to share you something which is a very entertaining part of our day to day life..
  Vidmate is an app that allows you to download videos and songs from the Youtube and from many others sites.
  vidmate application,
  download vidmate,
  vidmate for pc,
  vidmate tool,
  vidmate- movies,
  vidmate download,
  Vidmate features,

  OdpovedaťOdstrániť